Elektronik Sigaralar Hakkında

Gönderen admin 01/06/2017 0 Cevaplar

Bilinmeyen Elektronik Sigara Yani E Sigara Özellikleri

E Sigaralar tamamıyla zarar vermeyen olmasalar da şu an amacıyla geleneksel sigaralarla aranıza bir uzaklık koymanın en iyi ve akılcı yolu olarak görülüyor. Gün geçtikçe kullanım seviyesi çoğalan E Sigaralarla alakalı ise her gün bir bilinmeyen gün yüzüne çıkıyor. E Sigaralar bilhassa ülkemizde yeni olmasından ise bu cihazların tüketimi ve sıvıları ile alakalı bilinmeyen birtakım noktalar mevcut. Sizler amacıyla bugün bilinmeyen E Sigara bilinmeyenleri  ile, E Sigaranızı daha etkin kullanmanızı sağlayacak ipuçlarını da aktaracağız.

E Sigaranın Bilinmeyenleri 1

E Sigara, her bireyin bildiğini sandığı ve üstünde yorum yaptığı bir sorun olsa da gerçekte E Sigaralarla alakalı de pek çok bilinmeyen vardır. Bilinmeyen bu mevzular yalnızca E Sigaraların yapısı ya da sıvıları ile alakalı değil aynı vakitte E Sigaraların tüketimi ile de alakalıdir.

E Sigaralar dünyada hangi ülkelerde yasak? Havalaalanlarında E Sigara tüketimi ne şekildedir? E Sigara yasakları gibi mevzu başlıklarında cevapları tespit edilen soruların cevaplarını alakalı linklerden öğrenebilirsiniz. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa, yorum kısmına yazabilirsiniz.

E Sigara Bilinmeyenleri-2: Buhar Değil, Buhar

E sigaraların Normal sigara ve tütün ürünlerinden değişik kılan şey, bu cihazların kullancısına bir tür buhar sağladığıdır. Bu buhar, E Sigara doğrultusundan sağlanan ve gerçekte kaynağı bir tür saf su (Q-Base), gliserin, aRoma ve nikotinden meydana gelen bir sıvıdır ki bu sıvılar, E Sigara sıvıları olarak bilinirler. E Sigara buharı başta yoğunluğu ile görenleri korkutsa da, gerçekte bu buhar aRomasına göre değişen son derece hoş bir kokuya sahiptir. Bununla birlikte aşırı titiz ya da astım hastası olmayanlarca da rahatça solunabilir ve bir rahatsızlığa sebep olmaz. Yine de biz, E Sigara kullanıcılarına halka açık yerlerde E Sigaralarını yüksek buhar seviyeleri ile kullanmalarını önermeyiz.

 

E Sigara Bilinmeyenleri 3: E Sigaralar Patlar Mı?

E Sigaraların normal ve iyi bir kullanım ile patlama olsılığı cep telefonu ya da dizüstü bilgisayarınızın patlama olsılığı ile aynıdır. Dilerseniz buradan birtakım E Sigaraların namacıyla patladığına dair bilgi alabilirsiniz. Medyada yer alan haberlerden ötürü burada da bir diğer yazımız mevcut. Kısaca; E Sigaralar düzgün bir kullanımda patlamazlar. Sahte pil, düzmece cihaz, aşırı ve yüksek watt ile kullanma gibi sebepler E Sigaraların patlamasına namacıyla olsa da bunun genellikle mekanik mod (pil bedeninin tanka elle yerleştirildiği E Sigaralar) E Sigaraların bu hususta kötü bir şöhretleri bulunmaktadır.

E Sigara Sızıntıları 4 

E Sigaralar çok ilerlemiş yapılara sahip olabilirler. Fakat ne yazık ki her E Sigara sızdırır. E Sigaranız amacıyla kullandığınız tank ne kadar ilerlemiş olursa olsun, E Sigaranız çok az da olsa sızıntı yapabilir. Fakat E Sigara tankınızın sıvı sızdırmaması amacıyla birkaç şey yapabilirsiniz. E Sigaranızın gerçekleştirdikleri sıvı sızıntılarından şikayetçiyseniz, ilk önce E Sigaranızı özel ve küçük bir çantada tutun. Bu sayede E Sigaranız sızıntı yapsa da kıyafetinize bulaşmayacaktır. Yapabilecekleriniz arasında bilhassa E Sigaraya sıvı doldururken cihazın ya da tankın hava kanallarını kapamak vardır. Her ne kadar kullandığınız E Sigara hava kanalları kapalı bulunduğunda daha az buhar sağlayacak olsa da sıvı dolumu yapar iken bunu unutmayın.

 

E Sigara Bilinmeyenleri-5: Full Tank Out

E Sigaraların pek fazlası tank tepesinden doludurulan sıvı tanklarına sahiptirler. Bu tankları doldururken hava kanalını kapalı tutmanız, cihazın sıvı sızdırmasını engelleyecektir. Buna ek olarak E Sigaranın tankını tamamıyla E Sigara sıvıi ile doldurursanız, ağzınıza sıvı gelecektir  . Her ne kadar bu pek çok kullanıcının hoşuna giden bir şey olsa da atomizerin içerisini tam doldurmayarak bu problemin üstesinden de gelebilirsiniz.

 

E Sigara Bilinmeyenleri-6: Atomizeri Değiştirmeyi Unutmayın

Eğer deneyimli bir E Sigara kullanıcısıysanız, E Sigaraların kullanım sıklığınıza göre atomizerlerinin değiştirilmesi gerekliliğini bilirsinir. Bu hazır atomizer ya da elle sarım oluşturulan coil’ler amacıyla de geçerlidir. Atomizerlerinizi gereken sıklıkta değiştirmezseniz son derece kötü bir tat ve koku ile karşılaşırsınız. Hem de E Sigara buharı bundan sonra ciğerlerinize çekmekten beğeni aldığınız bir şey olmaktan çıkar ve boğazınızı tahriş ederek sizi öksürtür. Bu yüzden kesinlikle atomizerlerinize gereken önemi verin ve gereken sıklıkta atomizerlerinizi değiştirin.

E Sigara Bilinmeyenleri-7: Fiyatlar

E Sigara fiyatları, vatan dışındaki sitelerden değişikdır. Bu arada E Sigara üretiminin %90 seviyesinda Çin’de yapıldığını da kesinlikle unutmayın. Şimdi gelelim ülkemizdeki E Sigara fiyatlarının namacıyla yüksek bulunduğuna; bu cihazların ülkemizde satışı yasaktır. Bu yüzden tedarikçiler kısıtlı olarak bu cihazları tedarik ederek ve yalnızca internet üstünden satışını gerçekleştirmektedirler. Bu da E Sigarayı elde etmesi zor bir ürün durumuna getirmektedir.

 

E Sigara Bilinmeyenleri-8: Beklemeyi Öğrenin

E Sigaranızın atomizerini değiştirirken ilgi etmeniz gereken bir diğer mevzu da atomizerinizi cihaza yerleştirdikten sonra onu çok az bir sıvı ile ıslatmanız gerektiğidir. Fakat bu noktada cihazınızı derhal kullanmayı denemeyin. Atomizerinizi ıslattıktan sonra 5 – 10 dakika beklerseniz, E Sigaranızdan daha iyi aRoma tadı ve keyfi alabilirsiniz. Aynı şey, E Sigaranıza sıvı dolumu yaptığınızda da geçerlidir.

E Sigara Bilinmeyenleri-9: Mod Gibi Değil Gibi

Yüksek buhar yoğunluğu amacıyla mod E Sigara gövdeleri gibisi yoktur..  Fakat tüketimi kolay bir tank ve Eleaf i JUst S ya da Joyetech iJust S ya da sMOK h Priv Kit gibi E Sigara modelleri sizi bütçeniz mevzusu ile alakalı rahatlatabilir.

Yorum Yaz...