Elektronik Sigara Likit Sıçratıyor

Gönderen admin 29/05/2017 0 Cevaplar Son Haberler,

Elektronik Sigaralar Neden Likit Sıçratıyor


E Sigara kullananların sık sık karşılaştıkları problemlerdan bir tanesi de E Sigaranın likit sıçratmasıdır. Esasında elektronik sigartaların likit sıçratmasında büyük bir risk yok. Çünkü E Sigaralar -geleneksel sigaraların aksine- likitlerinde zararlı kimyasallara yer vermiyorlar. İçinizin rahat etmesi amacıyla bir E Sigara likitinde tespit edilen malzemeleri isterseniz yine hatırlatalım. E Sigara likitleri tür tür olmasına rağmen, temel olarak her E Sigara likitinin içeriği aşşağı yukarıya aynıdır. Peki bir E Sigara likitinde hangi maddeler bulunur? E Sigara likitleri “VG” kısaltmasıyla da anılan vejeteryan gliserin, “PG” olarak da tanınan propilen gliserin, aRoma, saf su ve nikotinden oluşurlar. Buna rağmen birtakım kullanıcılar E Sigaraların likit sıçratmasından şikayetçidirler. Peki E Sigaralar neden likit sıçratır?

 

E-Sigaranın Likit Sıçratmasının Sebebi Nedir?

 

Normal kullanımda E Sigara modelleri likit sıçratmazlar. Fakat E Sigara modellerinin hatalı kullanılması bu cihazları kullanırken ağzınıza likit gelmesine neden olur. Bu problemin üstesinden gelmek amacıyla ilk evvelce bir E Sigaranın neden likit sıçrattığının farkında olmalısınız. Bir E Sigara aşşağıda saydığımız nedenlerden ötürü likit sıçratırlar. Bazı E Sigara modellerinin tanklarının üstünde “max” ifadesi yazar. Likit tanklarınızı bu dereceye kadar doldurmayı ihmal etmeyin.

1-Likit Tankının Fazla Doldurulması

Bir E Sigara modelinin likit sıçratmasındaki temel nedenlerden birisi de E Sigaranın likit tankının ağzına kadar doldurulmasıdır. E Sigaralarda likit tankını ağzına kadar doldurmak ne kadar riskliyse cihazları çok az doldurmak da en az o kadar risklidir. Pek çok modelde likit tankının ne kadar doldurulması gerektiğine dair bir işaret bulunmaz. Bu hususta kendi gözünüze ve elinize güvenmelisiniz. Orta karar doldurulmuş bir E Sigaranın likit tankı size harika bir şekilde hizmet edecektir.

2-Yanık Atomizer Coil

Likit tankınızı doldurmadan çekim yapmanız ya da bir E Sigaranın likit tankını gerektiğinden az doldurmanız atomizer coil’in yanmasına neden olacaktır. Yanık atomizerle çekim gerçekleştirme yalnızca gırtlağınızı tahriş etmekle kalmaz aynı vakitte ciğerleriniz amacıyla de zararlıdır. Buna ek olarak yanık atomizer coil’ler E Sigaraların sık sık likit sıçratmasına da neden olur. Bir E Sigaranın atomizerinin yandığını kokusundan verilen acı tattan anlayabilirsiniz. Yukarıdaki maddede bildirdiğimiz üzere E Sigaraların likit tanklarını ne çok çok ne de gerektiğinden az derece doldurmamaya özen gösterin.

elektronik-sigara-uzerine-yapilan-arastirmalar (1)

3-Çok Yüksek Wattt Kıymeti Sıçratma Sebeplerindendir

E Sigaraların likit sıçratmasının bir sebebi de bilhassa mod E Sigara modellerinin aşırı watt ile çalıştırılmasıdır. Çok yüksek watt dşayetinde çalıştırılan E Sigaralar atomizer ve coil’i yakma eğilimi gösterirler; bilhassa de içlerinde yetersiz likit bulunursa. Genellikle mod E Sigaraların yüksek watt dşayetlerinde çalıştırılabilmek gibi bir bilhassari vardır. Mod ya da normal E Sigara modelleri, E Sigaranıza olan yaklaşımınız arabanız ile aynı olsun. Bir E Sigara 85 Watt ise o E Sigara modelini ille de 85 Watt’da kullanma zorunluluğunuz yok. Daha düşük watt dşayetlerinde de kullandığınız cihazdan yüksek verim almanız mümkündür.

4-E Sigara Coil Kısmına Likit Damlatılması

Bir E Sigarayı yeni aldığınızda ya da E Sigaranızın atomizer coil bölümünü değiştirdiğinizde atomizer coil bölümünü E Sigara likiti ile ıslatmalısınız. Fakat bunu yapar iken son derece alakalı olmalısınız. Genellikle atomizer değişimi yapılırken ya da yeni bir E Sigara aldığınızda atomizer coil’in pamuğunu ıslatırken atomizerin amacıylae likit kaçırırsanız, kaçırdığınız oran kadar E Sigara likiti cihazı kullandığınızda ağzınıza gelecektir. E Sigaranızı yeni aldıysanız ya da cihazın atomizeri yeni ise coil’i ıslatırken atomizer coil’in amacıylae likit sızdırmamaya ilgi edin.


E Sigaranın Likit Sıçratmaması İçin Ne Yapmalısınız?

Esasında bir E Sigaranın likit sıçratmaması amacıyla yapılması gerekenleri sizlerle maddeleri sıralarken paylaştık. Fakat E Sigaraların likit sıçratması çok sık karşılaşılan bir problem. Bu problemin üstesinden gelmek amacıyla alabileceğiniz birtakım önlemler var. Bunları da sizler amacıyla maddeler halunda paylaşalım ve E Sigaranızın likit sıçratmaması amacıyla neler yapabileceğinize eş güdümlü bakalım. İşte E Sigaranızın likit sıçratmaması amacıyla yapabilecekleriniz:

Max İmgesine Dikkat

E Sigaraların pek çoğunun likit tankında “max” ifadesinin bulunduğundan söz etmiştik. Siz siz olun E Sigaranızın likit tankını doldururken bu noktaya ilgi edin. E Sigara likitinizi bu noktaya kadar doldurursanız büyük ihtimalle büyük bir problem yaşamayacaksınız. Yukarıdaki maddelerde de bildirdiğimiz gibi; E Sigara modelinizin likit tankı ne kadar büyük ya da ufak olursa olsun likit tankını ağzına kadar ya da gerektiğinden az doldurmamalısınız.

İdeal Watt Derecesi

E Sigaranızı watt derecesi konusu ile alakalı çok zorlamamalısınız. Aynı şey E Sigaranızda kullandığınız atomizer coil amacıyla de geçerlidir. Yeni bir atomizer coil kullandığınızda coil’in üstünde tespit edilen watt derecesine ilgi etmelisiniz. İdeal watt derecesi ile kullandığınız atomizer tanklar sizlere uzun vakit yüksek buhar sağlayacaktır. İdeal watt derecesinde çalıştırılan bir E Sigara ya da E Sigara atomizerinin sizlere problem çıkarması amacıyla ortada hiç bir neden yoktur.

 

Hava Kanalları

Kullanılan pek çok E Sigara modeli değiştirilebilir hava kanallarına sahiptir. Bu hava kanalları yardımıyla E Sigaralar soluk alabilir duruma gelirler ve daha yüksek buhar sağlarlar. E Sigaralarda hava kanallarına E Sigara likiti kaçması son derece sık rast gelinen bir haldur. Neyse ki bu tip bir hal amacıyla de yapabilecekleriniz var. Eğer E Sigaranız ağzınıza E Sigara likiti sıçratmaya başladıysa ve hava kanallarından şüpheleniyorsanız ilk evvelce bir parça kağıt havlu ya da peçete ile E Sigara likitinin hava kanallarını sıkıca kapatın. Ardından, E Sigaranıza kısa vakitde üfleyin ve hava kanallarına kaçan likitin hava kanallarından sızmasını sağlayın. Sonuç olarak  E Sigaranızın hava kanallarına sızan E Sigara likiti ağzınıza sıçramadan evvelce bu kanallardan peçeteye geçecektir.

Likit Sıçratan E Sigara Modelleri

Kullandığınız E Sigara modellerini şayet belirti edilen şekillerde kullanırsanız rastgele bir problemle karşılaşmazsınız. Buna rağmen E Sigara aleminde kullanıcıların ağzına likit sıçratmakla kötü ün sahibi olmuş E Sigara modelleri de bulunmaktadır. Bu modellerden başlıcası joyetech Cuboit Mini isimli E Sigara modelidir. Bu model, olabildiğince ufak bir mod gövdeye sahip olmasına rağmen, ideal kullanımda bile ne yazık ki kullananlara likit sıçratması ile biliniyorlar. Bir E Sigara modelinin likit sıçratmasında bir risk yoktur. Fakat buna rağmen pek çok şahıs bu haldan rahatsız olmaktadır. E Sigaraların likit sıçratması, E Sigaraların drip tip kısmından ağıza genelde sıcak likit sıçraması şeklinde kendisini gösterir.

 

Eğer sizlerin de E Sigaraların likit sıçratması ile alakalı tavsiyeleri olursa blogumuzun yorum kısmından bu tavsiyeleri bizlerle rahatça paylaşabilirsiniz. Tavsiyelerin yalnızca bizler amacıyla değil blogumuzu takip eden başka kullanıcılar amacıyla de yararlı olacağını belirtmek isteriz. Eğer sizin de E Sigara modellerinizin likit sıçratmak gibi bir problemu varsa ya da bu hususta kötü üne sahip E Sigara modellerinden söylemek dilediğiniz varsa bunları başka okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz. Sizler kullandığınız modellerin likit sıçratma probleminin üstünden nasıl geldiniz? Bizlerle çözüm önerilerinizi paylaşın ve içeriğimize katkıda bulunun. Sonuç olarak  başka kullanıcılar da sizlerin çözümlerinden haberdar olurlar. Mutlu ve bol buharlı günler dileriz.

Yorum Yaz...